با بهره‌گیری از صنعت هنر، بزرگان تاریخ کشور را ماندگار کنیم

 

امینی خواه :

نمایش هنری تجربیات و زندگی افراد شاخص نقش بسیاری در فرآیند آگاه سازی نسل جوان دارد.

 
مهدی امینی خواه، بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص اثرات برگزاری کنگره بزرگداشت مقام امیرکبیر، گفت: به طور کلی برگزاری سمینار و کنگره درباره شخصیت های تاریخی، علمی، سیاسی و افرادی که با عملکرد موفق خود در تاریخ ایران به ثبت رسیده اند، امری شایسته است؛ چراکه نمایش تجربیات، تاثیرات فرهنگی و زندگانی این افراد نقش بسیاری را در فرآیند آگاه سازی نسل جوان دارد.

وی ادامه داد: خدمات متنوع امیرکبیر و تاثیرات مختلفی که در زمانه خود و حتی نسل های آینده بر جا گذاشته است، هر کدام به نوعی بیانگر شاخصه های متفاوت زندگی این مقام تاریخی بزرگ است.

امینی خواه با بیان اینکه معرفی شخصیت های بزرگ ملی گامی مهم برای ایجاد انگیزه در جوانان است، افزود: افتخارات به جا مانده از بزرگان تاریخ ایران، تنها مختص به گذشته نیست؛ بلکه این افراد الگو و سرلوحه مناسبی برای نسل حاضر هستند که باید برای انتقال فرهنگ گذشتگان خود و ماندگاری آن، غبار از چهره این افراد بزداییم.

این فعال هنری کشور در پاسخ به این سوال که آیا جامعه هنری دین خود را به بزرگان تاریخ کشور انجام داده است، بیان کرد: با ساخت چند اثر محدود نمی توانیم تمام زوایای زندگی افراد برجسته کشور را نمایش دهیم؛ بلکه صنعت هنر ایران با قابلیت ها و گنجایش های خود توانایی روایت های زیبایی را از تاریخ کشور دارد. همچنین باید به این نکته توجه کنیم که تصویر بهترین روایت کننده است و ساخت سریال عاملی ماندگار و تاثیرگذار در این راه است.

وی در خصوص اقدامات امیرکبیر در حوزه وقف گفت: بدون شک وقف امری شایسته و کمک کننده برای قشر ضعیف جامعه است که باید آن را در میان مردم نهادینه سازیم تا افتخارات هر نسلی در قالب وقف به یادگار بماند و پایگاهی باشد برای نسل آینده. وقف کردن و به تصویر کشیدن وقف شخصیت های بزرگ جامعه می تواند باعث ترویج فرهنگ وقف در میان افراد جامعه باشد که بسیار ارزنده است.

نوشتن دیدگاه