شیوا خنیاگر: اهمیت مطالعه تاریخ برای افراد روشن نیست

 

شیوا خنیاگر: اهمیت مطالعه تاریخ برای افراد روشن نیست

در حال حاضر اهمیت مطالعه تاریخ برای افراد روشن نیست و اغلب مردم از اهمیت شناختن مفاخر تاریخی غافل هستند و برگزاری کنگره هایی همچون کنگره ملی امیرکبیر می تواند در شناسایی و معرفی این افراد به نسل جوان و جامعه بسیار تأثیرگذار باشد

 

به گزارش دبیرخانه کنگره ملی امیرکبیر، شیوا خنیاگر بازیگر سینما و تلویزیون، در آستانه برگزاری کنگره ملی امیرکبیر اظهار کرد: مهمترین و اساسی ترین اقدامات امیرکبیر قطعا انتشار روزنامه وقایع اتفاقیه و تأسیس دارالفنون است، امیرکبیر با این قدامات در راستای آگاهی بخشی مردم گام برداشته و در شرایط آن روز و باامکاناتی که در آن زمان در دسترس بود این اقدامات بسیار مهم و اساسی به شمار می رفت.
وی ادامه داد: در حال حاضر بسیاری از جوانان هیچ علاقه ای به مطالعه تاریخ ندارند، بر این اساس برگزاری کنگره هایی همچون کنگره ملی امیرکبیر می تواند در شناسایی و معرفی این افراد به نسل جوان و جامعه بسیار تأثیرگذار باشد. در حال حاضر اهمیت مطالعه تاریخ برای افراد روشن نیست و اغلب مردم از اهمیت شناختن مفاخر تاریخی غافل هستند.
خنیاگر، همچنین به معرفی شخصیت های تاریخی از جمله امیرکبیر به دور از هر گونه تعصب و غرض ;ورزی و جهت گیری اشاره کرد و گفت: البته این معرفی باید به دور از هر گونه غرض ورزی و جهت گیری صورت گیرد تا هم افراد به درستی معرفی شوند و هم جامعه پذیرای آن باشد.
این بازیگر زن کشورمان در پایان به اهمیت ساخت آثاری همچون مستند، فیلم و سریال های تاریخی در کشور اشاره کرد و گفت: بهترین روش برای بیان تاریخ داستان گویی است، افراد به شیوه روایی بهتر با تاریخ ارتباط برقرار کرده و تاریخ کشورشان را می شناسند، پس بهتر است از این روش ها برای توصیف تاریخ و معرفی افراد استفاده کرد. دانستن تاریخ چراغی است برای راه آینده، برای اینکه بدانیم امروز کجا هستیم باید با گذشته خود آشنا باشیم و این اقدام سازمان اوقاف برای معرفی هرچه بیشتر چهره های تاثیرگذار تاریخی بسیار ارزشمند است.

گفتنی است نخستین کنگره ملی «امیرکبیر» در چهار بخش آثار مقالات علمی، آثار ادبی، آثار هنری و آثار مجازی برگزار می شود.

علاقه مندان به شرکت در این کنگره تا ۳۰ بهمن ماه فرصت خواهند داشت تا آثار خود را از طریق سایت کنگره به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

نوشتن دیدگاه