اکبر زنجان‌پور: برگزاری کنگره امیرکبیر منجر به تقویت روحیه ملی در جامعه می‌شود.

 

 

اکبر زنجان پور: برگزاری کنگره امیرکبیر منجر به تقویت روحیه ملی در جامعه می شود.

بازیگر سینمای ایرنام گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان متولی برگزاری این کنگره نقش بسیار موثری را در معرفی این شخصیت بزرگ تاریخی و علمی دارد و برگزاری چنین برنامه هایی منجر به تقویت روحیه ملی در جامعه می شود.

 

اکبر زنجان پور، بازیگر سینما و تلویزیون که پیشنهاد نقش آفرینی برای شخصیت امیرکبیر را در سال ۶۲ در کارنامه کاری خود دارد، در آستانه برگزاری کنگره ملی امیرکبیر در خصوص برگزاری این کنگره گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان متولی برگزاری این کنگره نقش بسیار موثری را در معرفی این شخصیت بزرگ تاریخی و علمی دارد و برگزاری چنین برنامه هایی منجر به تقویت روحیه ملی در جامعه می شود.
وی با اشاره به مطالعه خود درباره تمام ابعاد زندگی امیرکبیر و علاقه فراوان به این شخصیت بزرگ بیان کرد: اگر این کنگره های ملی به صورت جدی و علمی به معرفی شخصیت های تاریخی و علمی کشور بپردازند، می توان مصداق های عینی مناسبی را برای تمایز نیکی از بدی برای همگان به نمایش گذاشت.
این بازیگر سینما و تلویزیون امیرکبیر، را سمبل نیکی دانست و اظهار کرد: قهرمان های ملی همچون امیر کبیر، یعقوب لیث و ... ظرفیت بسیار مناسب و تأثیرگذاری را برای تولید آثار هنری دارند که متاسفانه از دهه ۶۰ به بعد در خصوص زندگی امیرکبیر اثر هنری فاخری را نداشته ایم.
وی در خاتمه با اشاره به اینکه توصیف شخصیت امیرکبیر در قالب جمله ها و کلمه ها نمی گنجد، افزود: زندگی نامه امیرکبیر از لحظه تولد تا مرگ دارای پندهای مناسبی است که معرفی چنین شخصیتی برای جامعه به خصوص نسل جوان می تواند راهگشای مسیر باشد.

گفتنی است نخستین کنگره ملی «امیرکبیر» در چهار بخش آثار مقالات علمی، آثار ادبی، آثار هنری و آثار مجازی برگزار می شود.

علاقه مندان به شرکت در این کنگره تا ۳۰ بهمن ماه فرصت خواهند داشت تا آثار خود را از طریق سایت کنگره به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

نوشتن دیدگاه