ایرج راد: عملکرد و راهکارهای سیاسی امیرکبیر راهگشای مسیر مدیریت مسئولان کشور است

 

ایرج راد: عملکرد و راهکارهای سیاسی امیرکبیر راهگشای مسیر مدیریت مسئولان کشور است.

 بازیگر نقش ناصرالدین شاه قاجار در سریال «امیرکبیر» گفت: معرفی این اسطوره ها از یک سو سبب ایجاد درک و بینش عمیق مردم نسبت به خدمت گزاران خود می شود و از سوی دیگر نمایش نوع نگاه، عملکرد و راهکارهای سیاسی و علمی امیرکبیر می تواند راهگشای مسیر مدیریت مسئولان کشور باشد.

 ایرج راد، بازیگر سینما و تلویزیون که در نقش ناصرالدین شاه قاجار در سریال «امیرکبیر» ایفای نقش کرده است، در آستانه برگزاری کنگره ملی امیرکبیر در خصوص لزوم معرفی شخصیت های بزرگ تاریخی همانند امیرکبیر به جامعه گفت: معرفی این اسطوره ها از یک سو سبب ایجاد درک و بینش عمیق مردم نسبت به خدمت گزاران خود می شود و از سوی دیگر نمایش نوع نگاه، عملکرد و راهکارهای سیاسی و علمی امیرکبیر می تواند راهگشای مسیر مدیریت مسئولان کشور باشد.
وی با اشاره به عملکرد مثبت سازمان اوقات و امور خیریه در برگزاری کنگره ملی امیرکبیر اظهار کرد: توصیف وضعیت و موقعیت سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی ایران در زمان امیرکبیر و راهکارهای این دانشمند بزرگ در جهت پیشبرد اهداف ترقی جویانه و مقابله با کارشکنی ها موجب ایجاد نگاه قدرشناسانه و ارزشی در مردم و مسئولان نسبت به این اندیشمند بزرگ می شود.
این پیشکسوت عرصه هنر در پاسخ به این سوال که کدام خصلت امیرکبیر سبب ماندگاری اسم و رسم وی شده است، عنوان کرد: با توجه به حضور کشورهای بیگانه و دخالت در امور کشوری در زمان ناصرالدین شاه، امیرکبیر همواره با روحیه مصلحت اندیشی و شجاعانه خود در تلاش بود تا منفعت عموم مردم را حفظ کند و بر اساس شناخت سیاسی و علمی خود جامعه را در جهت پیشبرد اهداف متعالی پیش ببرد و همین عامل باعث شده است که عملکرد امیرکبیر در تاریخ ماندگار شود.
بازیگر نقش ناصرالدین شاه قاجار در سریال «امیرکبیر» با اشاره به عملکرد مثبت امیرکبیر در حوزه فرهنگ و ساخت دارالفنون اظهار کرد: صنعت هنر با قابلیت های متنوع خود، دارای ظرفیت بسیار مناسبی برای ساخت آثار هنری و نگارش کتاب های تاریخی است تا از طریق گام مهمی را برای معرفی قهرمانان شاخص و ارزشمند کشور بردارند. البته باید گفت که ساخت آثار هنری درباره شخصیت و عملکرد امیرکبیر دارای پتانسیل بسیاری است که تاکنون کمرنگ بوده است.
وی در خاتمه با اشاره به تبعات مناسب و تاثیرگذار برگزاری کنگره ملی امیرکبیر گفت: امیرکبیر قهرمان ملی است که همواره از منافع شخصی خود گذشت کرد تا بتواند منفعت عموم جامعه را تامین کند.

گفتنی است نخستین کنگره ملی «امیرکبیر» در چهار بخش آثار مقالات علمی، آثار ادبی، آثار هنری و آثار مجازی برگزار می شود. علاقه مندان به شرکت در این کنگره تا پایان اسفندماه فرصت خواهند داشت تا آثار خود را از طریق سایت کنگره به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

نوشتن دیدگاه