رضا رویگری: مسئولان روحیه میهن پرستی امیرکبیر را سرلوحه کار خویش قرار دهند.

 

 

رضا رویگری: مسئولان روحیه میهن پرستی امیرکبیر را سرلوحه کار خویش قرار دهند.
بازیگر سینما و تلویزیون در آستانه برگزاری کنگره ملی امیرکبیر، با بیان اینکه ساخت آثار هنری درباره شخصیت های بزرگ و تاریخی نقش موثری را در آگاهی بخشی به مردم دارد، گفت: مردم و مسئولان با الگوبرداری از این شخصیت ها می توانند با شناخت و دانش مناسب از وظایف خود برای پیشرفت جامعه بهره بگیرند و آن را به سوی تعالی پیش ببرند.

 

 
به گزارش دبیرخانه کنگذه ملی امیر کبیر؛ رضا رویگری، بازیگر سینما و تلویزیون در آستانه برگزاری کنگره ملی امیرکبیر، با بیان اینکه ساخت آثار هنری درباره شخصیت های بزرگ و تاریخی نقش موثری را در آگاهی بخشی به مردم دارد، گفت: مردم و مسئولان با الگوبرداری از این شخصیت ها می توانند با شناخت و دانش مناسب از وظایف خود برای پیشرفت جامعه بهره بگیرند و آن را به سوی تعالی پیش ببرند.
این بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به اینکه ایران، کشور متمدن و ثروتمندی است، گفت: اگر مسئولان امروز جامعه روحیه وطن پرستی و وطن دوستی امیرکبیر را سرلوحه کار خویش قرار بدهند، می توانند با عزمی راسخ در حل رفع مشکلات و پیشرفت کشور بسیار تأثیرگذار باشند.

وی در خصوص ظرفیت های زندگی و ابعاد شخصیتی امیرکبیر برای تولید آثار هنری بیان کرد: شخصیت و زندگی امیرکبیر با وجود پتانسیل فراوان برای معرفی در حوزه فیلم و سریال مهجور و گذرا مانده است و اثرهای ساخته شده بیشتر به برجسته سازی مرگ او پرداخته است .در حالی که فعالیت های سازندگی امیرکبیر، قابلیت روایت هایی متنوعی را دارد.
نویسندگان توانایی ساخت اثر برای شخصیت های بزرگی همچون داریوش، کوروش و ... را دارند اما گاهی اجازه ساخت داده نمی شود.

رویگری برگزاری کنگره ملی امیرکبیر را گامی مهم برای معرفی این قهرمان ملی دانست و تصریح کرد: امیرکبیر با شخصیت خودساخته خود همواره برای جامعه و منفعت مردم قدم برداشت و با روحیه وطن پرستی و عشق به ایران خدمات بسیاری را برای پیشرفت مملکت خود به سرانجام رساند.

وی در خاتمه با اشاره به عملکرد مناسب سازمان اوقاف و امور خیریه در برگزاری کنگره ملی امیرکبیر عنوان کرد: با توجه به جایگاه ویژه وقف در زندگی امیرکبیر باید فعالیت های فرهنگی بیشتری برای فرهنگ سازی این سنت پسندیده صورت بگیرد چراکه از این طریق می توان به طیف وسیعی از افراد کمک کرد. البته باید توجه کرد که این امور وقفی به دور از هر گونه سوء استفاده گری و در راستای یاری رسانی به مردم جامعه و منفعت جمعی به کار گرفته شود.
گفتنی است نخستین کنگره ملی «امیرکبیر» در چهار بخش آثار مقالات علمی، آثار ادبی، آثار هنری و آثار مجازی برگزار می شود. علاقه مندان به شرکت در این کنگره تا پایان اسفندماه فرصت خواهند داشت تا آثار خود را از طریق سایت کنگره به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

نوشتن دیدگاه